Veiksmo savaitė be patyčių „Savo šypseną dovanoju Tau“

Mes esame tokie maži, o šis pasaulis, toks didžiulis. Tai būkim viens kitam artimesni: ištieskim ranką – atsikelt padėsim,ištieskim kitą – apkabinsime pečius, nusišypsokim – šypsena lai sako,- esu tau draugas – būki juo ir tu!

Kovo 14-18 dienomis lopšelyje-darželyje vyko veiksmo savaitė be patyčių „Savo šypseną dovanoju Tau“. Ši savaitė skatino visus ugdyti pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, užkirsti kelią patyčioms, gerinti bendrą emocinę vaiko savijautą, skatinti pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio santykius. Visose grupėse buvo organizuojami patyčių prevencijai skirti pokalbiai ir užsiėmimai. Savaitei be patyčių atspindėti galerijoje buvo parengta paroda. Šią savaitę patys mažiausieji klausėsi pasakų, dainelių, eilėraštukų apie draugystę. „Boružėlės“ grupės ugdytiniai dalyvavo STEAM veikloje ir kūrė draugystės girliandą, stengėsi pasakyti gerą žodį vienas kitam, palaikyti draugiškus tarpusavio santykius. „Ežiukų“ grupės vaikai kalbėjo apie yra draugystę ir kaip mums visiems svarbu turėti draugų. Vaikai aptarė  kas stiprina draugystę, o kokie poelgiai ją griauna. Pynė  draugystės grandinėlę, piešė  savo geriausią draugą. Mokėsi eilėraštuką apie draugystę. Grupė  „Drugeliai“ visą savaitę žaidė žaidimą  „Duok draugui ranką ir nusišypsok“, kūrė bendrą darbelį  „Vaikų šypsenėlės“, bei iš įvairių detalių kūrė šypsenas, ieškojo draugystės paslapčių. „Meškučių“ grupėje savaitėje be patyčių ugdytiniai  tik samprotavo ir išsiaiškino kokios emocijos ir veiksmai padeda susidraugauti  bet ir gamino draugystės apyrankes, kepė tortą iš draugystės ingredientų, mokėsi patarlių apie draugystę, o ant savo delniukų  „sutupdė“ savo geriausių grupės draugų atvaizdus. Grupės  „Gėlytės“ ugdytiniai visą savaitę stengėsi elgtis draugiškai, mokėsi dirbti komandoje atliekant komandines užduotis, žaidė ugdomuosius žaidimus kurie skatina bendrauti ir bendradarbiauti. Visą  savaite „Kiškučių“ grupės vaikai kalbėjo kas yra draugystė, koks turi būti geras draugas, gamino draugystės plakatą. Plakate atsispindi  pilis, kurioje gyvena draugiški, linksmi, vienas kitam padedantys vaikai. „Nykštukų“ grupės vaikai klausė pasakos ir vaidino personažus: bitę, pelę, paukščiuką. Vaikai vyniojo siūlą, ieškojo siūlo galo ir pradžios. Sužeista bitutė buvo išgelbėta siūlo pagalba. Savaitę vainikavo viso darželio ugdytinių bendras draugystės ratas, bendras šokis ir „ Draugystės daina“, kurią atliko darželio vaikai. Darželio galerijoje parengta vaikų darbelių paroda.