Kokybės vadybos sistema

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2023 m. kovo 24 d. įsakymu Nr. A-490 patvirtintas „Bendrojo vertinimo modelio diegimo Šiaulių miesto savivaldybės švietimo įstaigose aprašas“. Siekiant tinkamo jo taikymo, atliktas pilotinis Bendrojo vertinimo modelio (BVM) išbandymas, kuriame dalyvavo ir Šiaulių lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ komanda.

Pilotinio BVM išbandymo metu (2023 m. kovo – 2023 m. birželio mėn.) išryškėjo nevienodas Šiaulių miesto švietimo įstaigų, steigėjo atstovų, kokybės vadybos sistemos suvokimas, vyraujanti orientacija į operatyvinius rodiklius, nepakankamai atsižvelgiama į švietimo sistemos ir sprendimų poveikio kompleksiškumą.

Apibendrinus praktines įsivertinimo patirtis, buvo nuspręsta parengti BVM diegimo rekomendacijas, skirtas visoms miesto ugdymo įstaigoms. Rekomendacijos dėl BVM diegimo Šiaulių miesto ugdymo įstaigose pristatytos 2023 m. rugpjūčio mėn.

Planuojama iki 2024 m. kovo 15 d. atlikti įstaigos veiklos kokybės įsivertinimą, vadovaujantis Bendrojo vertinimo modelio diegimo Šiaulių miesto savivaldybės švietimo įstaigose aprašu, ir iki 2024 m. kovo 29 d. parengti veiklos tobulinimo planą.

Kokybės vadybos sistemos, paremtos Bendruoju vertinimo modeliu, veiklos kokybės įsivertinimo darbo grupė:

1.1. grupės vadovė – Dalia Zorienė, direktorė, atsakinga už veiklos kokybės įsivertinimo grupės darbo organizavimą, duomenų saugumo užtikrinimą ir tyrimo etikos principų laikymąsi, savalaikį veiklos kokybės įsivertinimo ataskaitos bei veiklos tobulinimo ir stebėsenos plano pateikimą, ataskaitos parengimą ir viešinimą.

Nariai:

1.2. Indra Jankevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui;

1.3. Eglė Baranauskaitė, ugdymo aprūpinimo padalinio vadovė;

1.4. Rita Kušleikienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja;

1.5. Gražina Rakauskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja;

1.6. Erika Švanienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja;

1.7. Monika Petkauskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja;

1.8. Toma Kerienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja.

Grupės nariai atsakingi už tinkamų veiklos kokybės įsivertinimo duomenų rinkimo, analizės metodų ir procedūrų pasirinkimą, duomenų surinkimą, analizę ir vertinimą, dalyvauja atliekant įsivertinimą, rengiant įsivertinimo rezultatų ataskaitą, įgyvendinant tobulinimo planą.

Veiklos kokybės įsivertinimo koordinatorė – Dalia Zorienė, direktorė, atsakinga už veiklos kokybės įsivertinimo procedūrų koordinavimą, veiklos tobulinimo ir stebėsenos plano įgyvendinimo stebėseną, viešinimo ir komunikacijos su išoriniais ir vidiniais suinteresuotais asmenimis koordinavimą.

Įsivertinimo proceso etapai ir žingsniai

Bendrojo vertinimo modelio 2024 metų veiklos tobulinimo PLANAS

Informacija atnaujinta — 2024-04-10 | << ATGAL