Trečioji patyriminė veikla – „Vaisių ir daržovių laboratorija“

Nepastebimai prabėgo trečioji programos  „Augu su STEAM – tyrinėju, kuriu atrandu“. Trečioji tema – „Vaisių ir daržovių laboratorija“. Pirmiausia vaikai papuošė rudeninį medį lapais ir apžiūrėjo rudens gėrybių – vaisių ir daržovių pintines, išvardino, ką pažįsta, kur kas auga. Vėliau bandė įminti mįsles apie daržoves ir vaisius. Susipažino, tyrinėjo obuolio sandarą, atliko tyrimą, kurio duomenis žymėjosi lape: vaikai galvojo, kiek lego kaladėlių reikės nustatyti obuolio aukščiui.  Svarstė, kiek galėtų sverti obuolys? Pasvėrę ir sužinojo teisingą atsakymą. Savarankiškai bandė pjauti obuolį pusiau, spėjo ir skaičiavo, kiek jame slypi sėklyčių. Viską sužymėję lapuose ėmėsi praktinių – meninių užduočių: ugdytiniai kūrė laivelius iš obuolio puselės, pagamino bures ir bandė plukdyti laivelius vandenyje. Atidžiai stebėjo, tyrinėjo, eksperimentavo, aiškinosi, komentavo į kurią pusę plaukia laivelis? Ar skęsta?  Taip pat iš likusios obuolio pusės gamino  rudeninius ežiukus,  su kito darželio ugdytinių grupe gamino sveikuoliškus emocijų veidukas. Lavėjo vaikų smulkioji motorika liečiant įvairias medžiagas: saulėgrąžas, plastiliną, medžių lapus, šermukšnio uogas, dantų krapštukus. Galiausiai planšečių pagalba vaikai dėliojo dėliones – paveikslėlius su vaisiais ir daržovėmis. Baigiantis veiklai vaikai patys įsivertino nupiešdami popieriniam obuoliui veidelį – nuotaiką. Obuoliukais papuošė rudeninį medį. Patyrė džiugių emocijų, išbandė naujas veiklas, įgijo patirties, lavino skaičiavimo ir matavimo įgūdžius, plėtojo sakytinę kalbą, sprendė problemas galvodami, ieškojo tinkamų sprendimų.