STEAM veikla ,,Kosmoso platybėse“

Vaikus labiausiai žavi ir įkvepia stebuklas, o kosmosas mums visiems atrodo paslaptingiausia vieta. Dažnai kyla klausimai: ar tikrai egzistuoja ateiviai? O kokia planeta pati šalčiausia? Kas yra saulė?
Tiek daug klausimų ir dar daugiau paslapčių. Balandžio 17-21 dienomis lopšelyje-darželyje ,,Pupų pėdas“ startavo antra tema programos ,,Vaikas STEAM pasaulyje“. Visą savaitę mus lankė ir STEAM veiklose dalyvavo lopšelių-darželių ,,Eglutė“, „Dainelė“, „Rugiagėlė“, ,,Žiogelis“, Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro ikimokyklinių grupių ugdytiniai. Mokytojos Toma ir Vida vedė veiklą „Kosmoso platybėse“. Pedagogės vaikus pakvietė į NASA astronautikos ir kosminių tyrimų centrą, kur vaikai susipažino su saulės sistemos planetomis. Planetas tyrinėjo su 4d smarty kortelėmis, bei turėjo galimybę iš arčiau, tikroviškiau pamatyti ir įsivaizduoti kaip atrodo Saulė, Mėnulis, Merkurijus, Saturnas, Marsas, Venera ir kitos planetos. Galiausiai vaikai nusprendė patys nukeliauti į kosmosą, gaminosi savo raketas, kuriomis ir ,,pakilo“ į kosmosą. Ten stebėjo, tyrinėjo įvairias planetas. Edukacinių bitučių-robotų ,,Bee-bot“ pagalba programavo, keliavo ir skaičiavo kelią iki užšifruotų planetų. Su planšetėmis nuskaitė QR kodus ir sužinojo kokias planetas aplankė. Vėliau vaikai tvarkė kosmoso erdvę, rinkdami didesnius ir mažesnius meteoritus, įtvirtino skaičiavimo įgūdžius bei lavino smulkiąją motoriką.  Dalis vaikų ,,nusileido“ ant mėnulio paviršiaus, kur su magnetais smėlyje ieškojo lobio, o kita dalis vaikų tamsioje erdvėje su žibintuvėlių švieselėmis skaičiavo žvaigždeles, ieškojo planetų. Galiausiai visi, pilni įspūdžių, nusileido atgal į Žemę. Lentoje pasižymėjo savo nuotaiką, naudodamiesi emocijų paveiksliukais. Organizuota veikla suteikė vaikams galimybę įgyti žinių apie gamtos reiškinius, kosmoso platybes, skatinant kūrybiškumo laisvę bei įtraukiant įvairių gebėjimų vaikus. Planingos veiklos turinys, naujų sąvokų vartosena, vaikų idėjos, refleksija atspindėjo ugdomų kompetencijų rezultatą. Moksliniais tyrimais, žiniomis, inovatyviomis praktikomis apjungta  veikla „Kosmoso platybėse” sėkmingai įvykdyta.