STEAM veikla „Į spalvų pasaulį – šviesos takeliu“.

Lapkričio 19 d. “Ežiukų“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja atliko tris eksperimentus su spalvomis, kuriuos pasiūlė atlikti darželio socialiniai partneriai, Dainų progimnazijos pradinio ugdymo pedagogės Aurelija ir Daiva. Eksperimentuoti pradėjome nuo raudongūžio kopūsto. Ugdytiniams buvo pristatytos visos priemonės reikalingos eksperimentui. Vaikai uostė actą, ragavo sodos tirpalą. Išsiaiškinome, kad tirpalų skonis, kvapas skiriasi. Atlikdami eksperimentus įtvirtinome spalvas, aptarėme kodėl taip įvyko, kas atsitinka kopūsto sulčių įlašinus į tam tikrą skystį. Įlašinus sulčių į pieną nepavyko pamatyti žalios spalvos, pastebėjome tik gražią violetinę spalvą, pabandėme palikti per naktį, bet taip ir nesulaukėme žalios spalvos pieno. Po to sekė kitas eksperimentas „Sluoksniuotas kokteilis“. Prieš atliekant eksperimentą vaikams buvo pristatomos priemonės. Paragavo medaus. Šis eksperimentas labai šauniai pavyko, vaikams suteikė gerų emocijų visi norėjo jį atlikti. Eksperimento metu taip pat įtvirtinome spalvas. Bandėme išsiaiškinti kodėl taip įvyko.Paskutinio eksperimento „Mėlyni miltai“ metu vaikai patys maišė miltus su vandeniu, visi galėjo pamėginti atlikti šį eksperimentą, atliko netgi meninius darbelius kiekvienas atskirai dubenėlyje. Eksperimentuojant vaikai susipažino su jodu, jo savybėmis, spalva. Eksperimentas puikiai pavyko.Visos veiklos metu ugdytinius lydėjo džiugi emocija. Nusprendėme, kad labiausiai patikusį eksperimentą atliks namuose kartu su tėveliais.

Šiaulių lopšelis-darželis „Pupų pėdas“
Darbo laikas: 7.00–19.00 val.
Įstaigos tipas – ikimokyklinio ugdymo mokykla
Ugdomoji kalba – lietuvių

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Dainų g. 88, LT-78270 Šiauliai
Įm. k. 190528621
Tel. (8 41) 552 724, 552 796
El. p. pupupedas@splius.lt

2020 © Šiaulių l-d „Pupų pėdas“
Versija neįgaliesiems