Sakytinės, rašytinės kalbos projektas „Oi, tas Pūkis“

Spalio paskutinę savaitę „Gėlyčių“ grupėje vyko sakytinės, rašytinės kalbos projektas „Oi, tas Pūkis“, kurio tikslas buvo plėsti žodyną, skatinti sklandžiai ir aiškiai reikšti mintis, ugdyti „r“ garso tarimą, skatinti domėtis knygomis, išlaikyti dėmesį skaitant pasakas. Penkias dienas skaitėme Vytauto Lansbergio knygą „Oi, tas Pūkis“. Tai penkios pasakos apie lapiuką Pūkį ir jo draugus, su kuriais jis patiria įvairiausių nuotykių. Pirmiausiai ugdytiniai susipažino kaip atrodo lapė, kur ji gyvena ir kokius garsus skleidžia. Tada klausėsi pirmos pasakos iš knygutės „Pūkis karalius“, aptarė kas yra tikrasis karalius, žaidė žaidimą „Karalius sakė“  ir patys, pasigaminę karūna, bandė tapti karaliais ir karalienėmis. Kitą pasaka, kurią skaitėme – „Pūkis ir migla“.  Vaikai susipažino su naujais žodžiais rūkas, migla, pamatė kaip šis gamtos reiškinys atrodo, atliko eksperimentą ,,Rūkas stiklainyje”, bandė suprasti kaip atsiranda migla. Skaitėme pasaką „Pūkis ir traktorius“ , ją aptarėme, mankštinome liežuvėlį atkartojant traktoriaus garsus. Paskutinė pasaka buvo „Pūkis ir kadagys“. Vaikai tyrinėjo kadagį, akmenukus, bandė papasakoti ką mato ką jaučia, lygino kuris sunkesnis, didesnis, įvardijo spalvas, skaičiavo, atliko eksperimentą „Kadagys ir akmenukai ar skęsta?“, bandė išsiaiškinti kodėl akmenukai nuskendo, o kadagys ne. Taip pat imitavo vėjo pūtimą, kadagio ošimą.️ Ir galiausiai vaikai aplikavo po lapiuką Pūkį.  Šis projektas padėjo ugdyti vaikų kalbą per pasakas, patyrimą, žaidimo formą.