Programa ,,Vaikas STEAM pasaulyje”

Balandžio 22- 25 dienomis lopšelyje-darželyje ,,Pupų pėdas“ buvo vedamos programos ,,Vaikas STEAM pasaulyje“ temos „Kosmoso platybėse“ veiklos. Darželyje lankėsi ir STEAM veiklose dalyvavo lopšelių-darželių ,,Eglutė“, „Dainelė“, „Rugiagėlė“, ,,Žiogelis“, Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro ikimokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai ir jų mokytojos. Mokytojos Toma ir Vida atvykusius vaikus pakvietė į NASA astronautikos ir kosminių tyrimų centrą, kur supažindino su saulės sistemos planetomis. Po to vaikai turėjo galimybę saulės sistemos planetas patyrinėti iš arčiau su 4 D Smarty kortelėmis. Vėliau gaminosi raketas, kuriomis ,,pakilo” į kosmosą, o ten, edukacinių robotų-bitučių ,,Bee-bot” pagalba programavo, žvaigždučių keliu keliavo iki užšifruotų planetų. Atkeliavę iki planetos su planšetėmis nuskaitė QR kodus ir sužinojo kokias planetas aplankė. Vėliau vaikai tvarkė kosmoso erdvę, su pincetais rinkdami didesnius ir mažesnius meteoritus. Taip jie įtvirtino matematinius įgūdžius bei lavino smulkiąją motoriką. Ir tuo kelionė kosmosu dar nesibaigė, nes dalis vaikų ,,nusileido“ ant mėnulio paviršiaus, kur su magnetais smėlyje ieškojo lobio, o kita dalis vaikų tamsioje erdvėje su žibintuvėlių švieselėmis skaičiavo žvaigždeles, ieškojo planetų. Galiausiai ,,nusileidę” ant žemės, pilni teigiamų emocijų, ant lentoje nupieštos saulės sistemos paliko ,,savo planetą”, taip atspindėdami savo nuotaiką ir įspūdžius patirtus veiklos metu. Spindinčiomis iš džiaugsmo akimis vaikai nenoriai paliko mūsų STEAM centrą, nes kosmosas – tema, žadinanti vaikų smalsumą ir fantaziją.