Paralimpinės žaidynės – „Judėjimo dvasia“

2020 m. kovo 9, 10 dienomis grupių „Ančiukai“ ir „Kiškučiai“ ugdytiniai fizinio aktyvumo užsiėmimų metu sužinojo, kad Paralimpinės žaidynės arba Paralimpiada  tai Olimpinės žaidynės, skirtos varžytis sportininkams, turintiems fizinę negalią. Vaikai žiūrėjo trumpą filmuką apie Paralimpines žaidynes, vėliau atliko įvairias užduotis. Siekiant padėti suvokti neįgaliems sportininkams iškylančius sunkumus, vaikams ant akių buvo užrišti raiščiai, jiems buvo paskirti vedliai, kurie padėjo įveikti įvairias kliūtis įspėdami apie jas. Vaikai bandė įmesti kamuolius į krepšį sėdėdami ant kėdžių, rideno kamuolius į vartus su raiščiais ant akių. Komandinė vaikų veikla suteikė kiekvienam vaikui galimybę patirti pasididžiavimo savimi jausmą. Tai būdas perteikti tokias olimpines vertybes kaip darna, tobulumo siekimas, kilnus elgesys, pagarba kitiems, pastangų teikiamas džiaugsmas. Šie užsiėmimai padėjo vaikams labiau suprasti kaip treniruojasi ir su kokiais sunkumais susiduria sportininkai, turintys negalią.