„Mes esame paukštelių draugai“

Įsibėgėjo šalta žiema. Vaikai žino, kad ne visi paukšteliai žiemoti išskrenda į šiltus kraštus. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kaip paukšteliai gyvena, maitinasi žiemą. Daug diskutavome ir išsiaiškinome, kad žiemą paukšteliams labai trūksta maisto, kad žmonės turi pasirūpinti mažaisiais savo draugais. Mes jiems nutarėme. Smagu buvo stebėti, kaip mūsų mažieji draugai čiumpa saulėgrąžos sėklytę nuo obuolio ir skrenda tolyn. Vaikai – žingeidūs, todėl veiklų metu sužinojome, kodėl mes reikalingi vieni kitiems, kuo ypatingas paukščių gyvenimas žiemą, kaip Lietuvoje gyvenantys paukščiai prisitaiko gyventi žiemą, kokie paukščiai atskrenda į lesyklėles, kokias kruopas lesa paukščiai, kokiu maistu negalima lesinti paukščių. Žiema dar nesibaigė. Beria galybę sniego, gąsdina šaltuku. Mes su vaikučiais manome, kad dar reikės didžiulės pagalbos paukšteliams, nes mes paukštelių draugai, o draugų nelaimėje nepaliksi.