Kodavimo savaitė „Nykštukų“ grupėje

CodeWeek – Europos sąjungos visuomeninė iniciatyva, kurios tikslas yra sudominti visus vaikus programavimu ir skaitmeniniu raštingumu. „Nykštukų“ grupės ugdytiniai su mokytoja Ingrida Pavlavičiene programavimo savaitės metu dalyvavo veikloje „Nuo sėklos iki augalo“ su eTwinning partneriais iš skirtingų šalių. Projekto tikslas – leisti mokiniams pažinti kelis žemės ūkio produktus, užaugintus regione, kuriame jie gyvena, sekti augalo vystymąsi nuo sėklos iki tokio lygio, kuris gali duoti derlių, rūpintis ir atsakingai rasti sprendimus šio proceso metu patiriamoms problemoms spręsti. Programavimas atskleidžia kūrybiškumą, įgalina žmones. Tai šiuolaikinis raštingumas  ir didžiausia programavimo iniciatyva Europoje skatinanti naujovių diegimą švietimo sistemose. Suteikti visiems mokiniams galimybę žengti savo, kaip skaitmeninio turinio kūrėjų, pirmuosius žingsnius. Įgalinti mokinius ir padėti jiems geriau suprasti supantį pasaulį. Programavimas – skaitmeninio mąstymo, problemų sprendimo, kritinio mąstymo, logikos, komandinio darbo ir kūrybiškumo įgūdžių rinkinys.