Kalbos savaitė „Ežiukų“ grupėje „Linksmai žaidžiu, gražiai kalbu“

    Lapkričio 6-14 dienomis „Ežiukų” grupėje buvo organizuojama  kalbos savaitė „Linksmai žaidžiu, gražiai kalbu“. Šios savaitės pagrindinis tikslas – lavinti vaikų kūrybiškumą, kalbinę raišką, komunikacinę kompetenciją, pagarbą knygoms per veiklas. Visą savaitę buvo siekiama atkreipti dėmesį į vaikų kalbos ugdymo svarbumą. Pirma diena – mįslių diena, vaikai prisiminė kas yra mįslė, bandė atspėti keletą mįslių. Antra ir trečia dienos buvo skirtos pasakoms. Skaitėme žinomiausias pasakas „Trys paršiukai“, „Vilkas ir septyni  ožiukai“. „Katinėlis ir gaidelis“ bei „Raudonkepuraitę“. Vaikai bandė patys sekti pasitelkdami į pagalbą iliustruotas korteles. Ketvirta diena – greitakalbių, pamėgdžiojimų diena, prisiminėme, kad yra ir pasakos be galo. Penkta ir šešta diena  buvo skirta knygelių pristatymui. Vaikai pristatinėjo savo knygeles. Septinta dieną paskyrėme įtvirtinimui bei  refleksijai. Visos savaitės veiklų metu vyko pokalbiai apie kalbą, knygas, buvo žaidžiami kalbiniai žaidimai, sekamos  bei kuriamos pasakos, vaikai kūrė savo  knygeles, ieškojo paslėptų raidelių ant popieriaus lapo, statė, konstravo jas iš lego kaladėlių.  Lauke  vaikai grėbė lapus taip sukurdami  raideles. Plančetės pagalba vaikai iliustravo savo pasaką, pasaką be galo. Įtvirtino pirmąją abėcėlės raidę A. Atlikdami namų užduotį, vaikai nešėsi paveikslėlius, klijavo į sąsiuvinius, atliko rašto užduotis. Užbaigiant  kalbos savaitę vaikai nešėsi savo knygelę ir ją pristatė grupės draugams. Vaiko kalba – ypatinga, tai raktas į jo supantį pasaulį.

Šiaulių lopšelis-darželis „Pupų pėdas“
Darbo laikas: 7.00–19.00 val.
Įstaigos tipas – ikimokyklinio ugdymo mokykla
Ugdomoji kalba – lietuvių

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Dainų g. 88, LT-78270 Šiauliai
Įm. k. 190528621
Tel. (8 41) 552 724, 552 796
El. p. pupupedas@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Pupų pėdas“
Versija neįgaliesiems