,,Jei kiekvienas šluotų ties savo durim, tai visa gatvė būtų švari“

Šiaulių lopšelio-darželio ,,Pupų pėdas“ ugdytiniai įgyvendino projekto ,,Sveikata visus metus“ gegužės  mėnesio iššūkį ,,Jei kiekvienas šluotų ties savo durim, tai visa gatvė būtų švari“. „Kiškučių“, „Boružėlių“ ir „Nykštukų“ grupės vaikai  – tikri gamtos bičiuliai, tad nieko nelaukę kibo į darbus. „Kiškučių“ grupės ugdytiniai pradėjo nuo savo artimiausios aplinkos tvarkymo, tai yra darželio. Siekiant ugdyti vaikų aplinkosauginį mąstymą su vaikais buvo kalbama apie  gamtos švarą bei jos saugojimą. Diskusijų metu buvo pastebėta, kad besilankantys parke ar tiesiog kieme vaikai aptinka daug gamtos pažeidimų: šiukšlių,, nulaužtų medžių, išdraskytų samanų ir skruzdėlynų. Vedini gerų ketinimų ir norėdami prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, „Boružėlių“ ir „Nykštukų“ grupės vaikai kartu su savo auklėtojomis nutarė  sutvarkyti šalia savo darželio esantį „Beržynėlio“ parką. Švarinimosi akcijos metu vaikai lankėsi „Beržynėlio“ parke, gėrėjosi parko gamta, rinko šiukšles, tvarkė nulūžusias medžių šakeles, aplankė parke esančius skruzdėlynus. Sudalyvavę tokiose veiklose, suprato, kad pažinti ir pajausti gamtos grožį galima ne tik iš pasakojimų, o tiesiogiai prisilietus prie gamtos, jos paslapčių.