Bandymų ir tyrinėjimų savaitė „Boružėlės“ grupėje

„Boružėlės“ grupės ugdytiniai dalyvauja programoje „Žaidimai moko. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumo skatinimas panaudojant žaidimus, STEAM ir patyriminį ugdymą“. Tyriminių veiklų ciklas „Perdirbtas popierius. Pasaka be galo“. Su grupės vaikais kalbėjome aplinkosaugos ir šiukšlių rūšiavimo tema. Tyrinėjome perdirbto popieriaus gaminių išvaizdą ir paviršius: tualetinį popierių, kiaušinių dėžutes ir kt.  Aptarėme balto kopijavimo popieriaus savybes. Įžvelgėme perdirbto ir kopijavimo popieriaus išvaizdos skirtumus. Žiūrėjome video medžiagą, išsiaiškinom, kad norint pagaminti vieną toną popieriaus, reikia sunaudoti 16 medžių. Kaip tai atrodo, pamatėme atlikę stebėjimą lauke. Naudodamiesi lapais, bei piešimo priemonėmis, vaikai tyrinėjo darželio aplinką: eidami nuo medžio prie medžio, darbo lapuose apibraukė kiekvieną medį prie kurio priėjo. Aptarėme spygliuočių ir lapuočių medžių šakeles, jų skirtumus; palietėme pauostėme. Nusprendėme, kad lapuotį liesti maloniau, o spygliuotis turi intensyvesnį kvapą. Kelias medžio šakeles parsinešėme į grupę ir stebėjome jų išvaizdą pro padidinamą stiklą. Stebėjome medžio lapą po mikroskopu. Vaikai, spalvindami pieštukais ant balto popieriaus lapo, išgavo medžio kamieno reljefą. Parsinešus piešinius iš lauko nagrinėjome jų raštą padidinamuoju stiklu. Tokiu pat principu „užpiešėme“ medžio lapus. Kieme apžiūrėjome ir suskaičiavome 16 medžių, kuriuos galima išsaugoti, jei teisingai ir atsakingai rūšiuosime atliekas. Greita prabėgo savaitė kupina bandymų, tyrinėjimų ir žaidimų.