,,Ančiukų” grupės išvyka į Šiaulių istorijos muziejų

Lapkričio 29 dieną, priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Ančiukai“ ugdytiniai su mokytojomis Vida, Armanda ir mokytojos padėjėja Židra dalyvavo Šiaulių istorijos muziejaus edukacinėje veikloje ,,Žvakių liejimas“. Veiklos metu vaikai susipažino su vienu seniausiu tradiciniu amatu – žvakių liejimu iš vaško, sužinojo žvakės atsiradimo istoriją, su žvakėmis susijusius papročius, žvakių liejimo technologijas ir būdus. Visi susidomėję klausėsi pasakojimo apie apšvietimo priemonių raidą, pamatė kaip atrodo balanos, įvairūs žibintai, žibalinės lempos. Veiklos metu vaikai mokėsi iš vaškuolės gaminti medumi kvepiančią žvakę, bei nusilipdė ir dekoravo molinę žvakidę. Vasariškai kvepiančio bičių vaško ir medaus aromatas, jauki atmosfera, rimtis ir šiltos emocijos ilgam išliks kiekvieno  prisiminimuose.