STEAM veikla „Žaidžiu profesijas“

Lapkričio 8-11 dienomis mūsų socialiniai partneriai iš lopšelių-darželių „Eglutė“, „Žiogelis“, „Dainelė“, „Rugiagėlė“ dalyvavo paskutinėje STEAM programos „Augu su STEAM – tyrinėju, kuriu, atrandu“ savaitėje, kurios  tema „Žaidžiu profesijas“. Užsiėmimo metu vaikai prisiminė, ir išsamiau susipažino su ugniagesio, burnos higienisto, kosmonauto profesijomis. Žaisdami ugniagesį-gaisrininką diskutavome iš ko galima atpažinti gaisrininko profesijos atstovą. Atlikome bandymą, kurio metu išsiaiškinome, kad užgesinti ugnį galima ir be vandens, užvožus ją tuo, kas nedega. Lenktyniavome kuri gaisrininkų komanda pripompuos į kibirėlį daugiau vandens. Palyginome rezultatus tūrio matavimo kolbose. Susipažindami su burnos higienisto atliekamu darbu, jam reikalingomis priemonėmis žaidėme su mobiliąja aplikacija „Little Dentist“ įdiegta planšetėje. Vaikai įsiminė, kad burnos higienistas, kitaip nei dantistas dantų netaiso. Žaisdami kosmonautus išbandėme savo gabumus nesvarumo būsenoje. Žiūrėdami NASA skrydį į Mėnulį tyrinėjome kraterius. Iš baltojo molio lipdėme mėnuliui kraterius, juos klijavome prie lentos. Ieškojome gyvybės. Vienbalsiai nusprendėme, kad jame gyvybės negali būti, nes nėra deguonies. Veiklos apibendrinimo metuvaikai lipdukų pagalba pasirinko kokios profesijos iš trijų atstovų norėtų būti užaugę. Vyravo kosmonauto ir burnos higienisto profesijos.