Tarptautinis projektas „Kartu paskaitykime knygelę“

Nuo sausio 9 dienos iki sausio 20 dienos „Kiškučių“ grupės ugdytiniai kartu su savo  mokytojomis  Dovile U. ir Zita P. prisijungė prie tarptautinio projekto „Kartu paskaitykim knygelę“. Dvi savaites į į ugdomąsias veiklas buvo įtraukiama vaikų rašytojos  Evelinos Daciūtės kūryba: ugdytiniai susipažino su rašytojos išleistomis knygelėmis, jas skaitė, iliustravo, inscenizavo, aptarė, atsakė į daugybę klausimų sužinojo, ar laimė išties yra lapė? Į svečius  buvo atvykę „Boružėlės“ grupės  vaikučiai. Mūsų vyresnieji vaikai „skaitė“ knygelę „Laimė yra Lapė“ po to visi kartu vaidinome. Pasidžiaugę linksmąja  istorija, užsiėmėme kūrybine veikla – kiekvienas darėme savo lapę. Su mokytoja Dovile vaikai dalyvavo Šiaulių apskrities Aido viešosios bibliotekos organizuojamoje edukacijoje ,,Knygučių karalystė“. Atvykę į biblioteką vaikai pasijuto taip tarsi tarsi iš tiesų būtų knygučių karalystėje. Susitikimo metu bibliotekos darbuotoja papasakojo, kaip galima knygutes parsinešti ir skaityti namuose, supažindino su knygučių išdavimo tvarka. Vaikai sužinojo, kad knygutės būna ne tik įvairių dydžių, bet ir garsinės, paveikslėlių, lankstinių, lytėjimo, praturtintos 3D realybe, muzikiniais intarpais ir kt. Kartu išsirinko patikusią knygą, skaitė ir aptarė. Edukacijos pabaigoje turėjo galimybę pasigaminti po knygos skirtuką. Džiugu, kad tokios veiklos ne tik skatina vaikų smalsumą, suteikia džiugių emocijų, naujos patirties, bet ir lavina vaikų sakytinės kalbos, aplinkos pažinimo, mokėjimo mokytis, bendradarbiavimo su bendraamžiais ir suaugusiais gebėjimus.