Tarptautinis eTwinning projektas „LITTLE COMPOSERS“

AŠ NORIU MUZIKĄ NUPIEŠTI, TIKĖKIT, AŠ TIKRAI GALIU.

TIK PAUKŠTĘ MUZIKOS PAGAUSIU IR JI PAVIRS DELNE DRUGIU…

Muzika ir šokis yra svarbi ikimokyklinio ugdymo dalis. Maži vaikai mėgsta garsus ir šokius. Muzikos užsiėmimai padeda vaikams lavinti svarbius įgūdžius, įskaitant mąstymą, kalbą, motorinę koordinaciją ir emocijų supratimą. Muzikos kūrimas, ypač jei jis apima ritmą ir judesį, gali patobulinti smulkiosios ir stambiosios motorikos vystymąsi.

Projekto tikslas – pagerinti ugdytinių žinias apie skirtingų kultūrų muziką ir išplėsti supratimą apie tarptautinę muziką, šokius ir instrumentus, dainavimą.

Dalyviai – ikimokyklinio ugdymo pedagogės Agnė Dovalgaitė Trumpelė, Monika Petkauskienė, meninio ugdymo mokytoja Karolina Gecevičienė, ikimokyklinio amžiaus grupė „Nykštukai“.

Projekto trukmė – 2019 m. spalio mėn. – 2020 m. birželio mėn. dėl susidariusios situacijos pasaulyje projektas buvo baigtas su tėvelių pagalba namuose karantino metu.

Projekto partneriai pedagogai ir vaikai iš Turkijos, Lietuvos, Ispanijos, Lenkijos, Rumunijos, Bulgarijos, Italijos ir Graikijos.

Trumpas projekto planas

SPALIS

• Kūrėme „Nykštukų“ grupės vaikų pristatymą. Montavome mūsų ugdymo įstaigos video.
  • Vyko projekto partnerių (pedagogų) video konferencija.

LAPKRITIS

• Darėme susitikimą virtualioje erdvėje.
  • Kūrėme projekto logotipą. Vyko labiausiai patinkančio maketo rinkimai.
  • Aiškinomės kuriose pasaulio šalyse gyvena mūsų naujieji draugai (panaudojant IKT).

GRUODIS

• Piešėme drauge su tėveliais ant pagalvėlių muzikinius instrumentus, nateles. Projektas kvietė kurti, dalintis kūrybos procesu bei rezultatu. Mainais gavome marškinėlius iš mūsų draugų turkų.
  • Mokėmės ir dainavome kalėdinę dainą „Jingle bells“. Kūrėme video ir vieni kitiems linkėjome gražių švenčių 😊 https://www.youtube.com/watch?v=osJtI3zix8I&feature=emb_title.
  • Forografavomės bendram 2020 metų kalendoriui, kurį atsispausdinome ir pasikabinome grupėje.

SAUSIS

• Su vaikais atlikome lietuvių liaudies dainą „Kai maži vaikučiai“. Jai pritarėme turimais muzikiniais instrumentais.
  • Šokome lietuvių liaudies šokį „Žydi bičių gėlės“, dalinomės vaizdine medžiaga eTwinning erdvėje: https://vimeo.com/385327309.
  • Kūrėme bendrus piešinius su partneriais MIRO programa planšetėmis.
  • Susitikome su projekto partneriais vaizdo konferencijoje: pasisveikinome lietuvių ir anglų kalbomis, padainavome dainą, iškėlėme vėliavą, parodėme savo piešinius.

VASARIS

• Kūrėme su vaikais trumpą dainą apie klimato kaitą ir mus supančią aplinką.
  • Gaminome muzikinius instrumentus saugant gamtą iš antrinių žaliavų. Jais labai smagiai grojome.

KOVAS-BIRŽELIS

• Dėl susidariusios situacijos pasaulyje karantino metu būdami namuose vaikai su tėvelių pagalba susipažino su lietuvių tradiciniais instrumentais, jų gaminimo ir grojimo ypatumais. Tai pat su kitų pasaulio tautų tradiciniais instrumentais ir instrumentine muzika.

Prie tarptautinio projekto „Little composers“ prisijungėme tikėdamiesi paįvairinti kasdieninę grupės vaikų veiklą, muzikinius ir fizinio ugdymo užsiėmimus, taip pat leisdamiesi į naujos patirties, naujų įdomių pažinčių  paieškas. Visą tai ir dar daugiau mes tikrai radome! Naujų pažinčių, naujų draugų. Vaikams patiko visi projekto užsiėmimai: kompiuteriniai žaidimai, piešimas planšete, vaizdo konferencija su užsienio draugais, marginti pagalvės užvalkalą ir siųsti dovanų, o ypač gauti dovanų išmargintus naujų draugų marškinėlius buvo nuostabi nauja patirtis. Taip pat filmavome vaizdo medžiagą, kūrėme dainą, susipažinome su naujais muzikos instrumentais. Vaikai ir mes pasisėmėme daug naujos patirties ir įgijome puikių draugų užsienio šalyse, su kuriais, tikime, dar daug kartu nuveiksime.