Tarptautinis eTwinning projektas „Kalėdinių patiekalų gaminimas darželyje“

2019 m. gruodžio mėn. – 2020 m. sausio mėn. Šiaulių lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ ikimokyklinio ugdymo grupės „Ančiukai“ (5-6 metų amžiaus) ugdytiniai su pedagogėmis Vida Šlendere ir Agne Dovalgaite -Trumpele dalyvavo tarptautiniame eTwinning projekte „Kalėdinių patiekalų gaminimas darželyje“ (angl. „Christmas Cooking in Kindergarten“). Šio projekto pagrindinis tikslas – susipažinti su įvairių šalių Kalėdų tradicijomis bei patiekalais. Su projekto partneriais iš  Ispanijos, Lenkijos, Rumunijos, Čekijos ir Italijos dalinomės kalėdinių patiekalų receptais, kalėdinėmis tradicijomis, dainomis. Projektas prasidėjo visų pedagogų ir vaikų trumpu prisistatymu, vėliau visi kūrėme logotipus projektui ir rinkome labiausiai patikusį. Vaikai vieni kitiems kūrė ir paštu siuntė kalėdinius atvirukus. Labai smagu buvo gauti laiškus iš kitų šalių, juos skaityti, rodyti tėveliams. Projekto metu visų šalių partneriai pasirinko ir nufilmavo po vieną savo šalies kalėdinį receptą, taip pat pasirinko kokios šalies receptą išbandyti. Mes projekto partneriams nufilmavome tradicinių lietuviškų kūčiukų receptą, o pagaminti pasirinkome Ispanijos partnerių pasiūlytą traškųjį šokoladą (angl. „Crunchy chocolate“). Įdomiausia projekto dalis vaikams buvo patiekalų gaminimas ir žinoma ragavimas, nes kiekvienas iš jų turėjo galimybę įsitraukti į patiekalų gamybos procesą. O kaip smagu buvo savo pačių pagamintus patiekalus ragauti, vaišinti tėvelius, dalintis receptų subtilybėmis. Projekto pabaigoje iš visų partnerių pateiktų receptų buvo sukurta elektroninė kalėdinių receptų knyga, tad tiek mes, tiek kitos šalys turi galimybę išbandyti ir pasidalinti visų projekto partnerių pateiktais receptais.Tradicinių leituviškų kūčiukų video receptas:

CCK4 20200116_135918 20200208_195205 CCK1 CCK2 CCK3