STEAM veikla „Vandenėlis tešku tešku“

Veiklos tikslas – turtinti vaikų žinias apie vandenį, jo įtaką žmogui, gamtai. Supažindinti su vandens apytakos ratu gamtoje, vandens sąveika su įvairiomis medžiagomis. Perskaitę pasaką apie smalsųjį lašiuką, jo kelionę į žemę, vaikai susipažino su vandens apytakos ratu gamtoje, piešėme tai lentoje. Atlikome bandymus, kaip vanduo sąveikauja su cukrumi, druska, medumi, tirpia kava, smėliu, ryžiais. Ant balto popieriaus lapo spalvoto vandens, pipečių ir šiaudelių pagalba „tapėme“ balas. Bandėme konstruoti vandens siurblius. Rezultatas: atlikus bandymus vaikai pastebėjo, kad druska, cukrus, medus, tirpi kava vandenyje pranyksta – tirpsta. Smėlis, ryžiai vandenyje netirpsta, nors ir kaip smarkiai maišytum.