STEAM veikla „Skruzdėlių takas“

Su ,,Meškučių “ ir ,,Boružėlių“ grupės vaikais kalbėjome apie skruzdėlytes. Pasižiūrėjome filmuką, sužinojome, kad skruzdėlytės turi nemažai sugebėjimų – jos gyvena gausiose ir vieningose šeimose, gali pakelti kelis kartus už save sunkesnį daiktą, turi labai gerai išvystytą skonio pojūtį. Išsiaiškinome kur dažniausiai galima jas rasti, kaip reikia elgtis su šiais vabalėliais. Po to lauke atlikome eksperimentą. Ant kartono su sudrėkintu gabaliniu cukrumi nupiešėme ,,cukraus taką“ ir padėjome lapus prie skruzdėlyčių tako. Ir kas nutiko? Stebėjome jų sujudimą, pamatėme, kaip budriai ir sutartinai skruzdės puola, tyrinėja mūsų padėtus kartono lapus. Su padidinimo stiklais apžiūrėjome, skaičiavome, kiek ant kurio kartono lapo užropojo, ką jos daro, kaip juda, kaip nurimsta, ar išsisklaido, kai įsitikina jog pavojaus nėra.