STEAM veikla „Lapų šokis. Kaštonas“.

STEAM veiklos tikslas – susipažinti su kaštono medžio sandara, išsiaiškinti atskiras šių dalių sąvybes bei gebėti atskirti jį iš kitų medžių.
STEAM veiklos pradžioje su ugdytiniais aptarėme pagrindines taisykles,  kurių dera laikytis laboratorijoje/tyrimų centre. Išsiaiškinome ką tokiose patalpose paprastai veikiama.
Tyrinėjome kaštono sėklų dydį, sunkį, tankį. Svėrėme dviejų tipų svarstyklėmis (elektroninėmis, mechaninėmis). Išsiaiškinome, kad sunkesnis daiktas visada būna nusviręs žemiau, lengvesnis- pakilusioje lėkštutėje. Lyginome vienodo dydžio akmenį su vienodo dydžio kaštonu. Paaiškėjo, kad akmuo sveria tiek kiek 4 kaštonai.
Pipečių ir vandens pagalba bandėme issiaiškinti ar kaštono sėkla plaukia ar skęsta. Tyrinėjome kaštono lapo sandarą. Skaičiavome lapo „pirštelius“. Išsiaiškinome, kad pas mus pirštelių mažiau. Kai kas ant lapo rado ir vabalėlių, kuriuos per padidinimo stiklą apžvelgė atidžiau. Padarėme išvadą, kad kai kuriems medis, tai – namai.
Grįžus į grupę pratęsėme veiklą ir iš kaštono sėklų  „nuaudėme“ meninį darbelį – mozaiką „Rudenėlio juostą“. Bedirbdami išsiaiškinome, kad kaštono sėklos rudos, o kaštono vaisiai skaudžiai badosi ir yra nevalgomi (nors ir vadinasi vaisius).