STEAM veikla „Kaip aš pupą sodinau“

„Nykštukų“ grupėje dirbanti pedagogė Dovilė skatina vaikus eksperimentuoti, tyrinėti, analizuoti bei daryti išvadas. Tad 2020 m. kovo 10 d. buvo organizuota STEAM veikla „Kaip aš pupą sodinau“. Veiklos metu vaikai pirmiausia klausėsi auklėtojos sekamos pasakos „Pupa“, taip ugdytiniai išsiaiškino, kokia bus šiandienos veikla. Prie bendro stalo buvo apžiūrėtos ir išmėgintos priemonės, liesdami pupas jas tyrinėjome. Įvardinome spalvas, dydžius: didelė – maža, svorį: lengva – sunki, formą: apvali – pailga. Ši veikla buvo neatsiejama ir nuo skaičiavimo bei matavimo srities.  Kiekvienas ugdytinis turėjo išgliaudyti pupas, jas suskaičiuoti bei įvardyti,  kiek jų rado. Tada susiskirstę į dvi komandas ugdytiniai visas pupas išgliaudė su svarstyklėmis pamatavę išsiaiškino kuri komanda turi daugiau pupų. Pupas pasodinome, bet ne į žemę, o į sudrėkintą vatą.  Šiltai pupeles apkloję stebėsime ir lauksime pirmų daigelio požymių. Tokioje eksperimentinėje STEAM veikloje vaikai patyrė daug teigiamų emocijų.