STEAM veikla „Burinis laivelis“

“Boružėlės” grupės ugdytiniai kartu su tėveliais namuose pasidarė spalvotus popierinius laivelius ir atsinešė į grupę. Norėjosi sužinoti kokiais būdais laiveliai gali judėti.
Kartu su auklėtoja vaikai iš krepinio popieriaus konstravo bures savo laiveliams. Dauguma vaikų išvardino transporto priemones, nurodydami ar jos skrenda, ar plaukia, ar važiuoja. Tačiau  smagiausias patyrimas, kurį patys išmėgino – laiveliai plaukia. Aptarėme kokiais būdais laivai gali judėti. Ugdytiniai diskutavo, klausė, ką reikia daryti, kad mūsų buriniai laiveliai pajudėtų? Kodėl laivelis plaukia? O kas bus, jei vėjas pūs? Aptarėme ir nusprendėme, kad mums reikia pasigaminti vėduokles. Ugdytiniai iš popieriaus lankstė vėduokles ir pasirinktomis dailės priemonėmis papuošė jas. Darželio kiemelyje, vandens baseinėlyje stebėjo, plukdė pačių sukonstruotus laivelius juos pūsdami šiaudeliais, vėdindami vėduoklėmis, taip sukurdami “vėją“, lenktyniavo kieno nuplauks greičiau. Mažieji smalsuoliai sužinojo, kad laiveliai plaukia esant vėjui.
Patys padarė išvadą: judinant orą (vėduokle, pučiant per šiaudelį..) susidaro vėjas, kuris leidžia laiveliui judėti.
Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, atradimų ir tyrinėjimų džiaugsmą atlikdami Steam veiklą “Burinis laivelis”. Vaikams labai patiko mokytis per patyrimą, džiaugtis nedideliais, bet svarbiais atradimais.