Steam „Spalvoti obuoliai“

Ruduo turtingas savo gėrybėmis. Kadangi „Nykštukų“ grupės vaikų vienas mėgstamiausių rudens derliaus skanumynų – obuolys, nutarėme jį atidžiau patyrinėti. „Nykštukų“ grupėje organizuotas trumpalaikis projektas „Viskas apie obuolį“. Projekto tikslas: skatinti sveiką gyvenimo būdą  tyrinėjant obuolį. Kiekvieną dieną vaikai vykdė skirtingas veiklas šia tema. Susipažino su obuolio augimo ciklu, aptarė kur jis auga, kokių būna obuolių (spalva, forma, dydis). Vėliau vaikai svėrė obuolius, lygino, kurie obuoliai lengvesni ar sunkesni, didesni ar mažesni. Įtvirtino sąvokas: sunkus – lengvas. Dėliojo spalvingą obuolių seką pagal pavyzdį, bet savaip improvizuodami. Tuo pačiu įtvirtino spalvų pavadinimus bei patobulino skaičiavimo gebėjimus. Pipetės pagalba su spalvotu guašu nuspalvino obuolius raudona, geltona ir žalia spalvomis. Įgijo žinių apie obuolio, kaip vaisiaus sandarą, patyrė bendravimo ir bendradarbiavimo džiaugsmą. Patobulino sakytinės kalbos, skaičiavimo ir matavimo, tyrinėjimo gebėjimų sritis. Visi kartu  pasidžiaugėme gamtos pažinimo bei kūrybos procesu.