Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pupų pėdas“ veiklą pradėjo STEAM centras

Labai džiaugiamės, kad Šiaulių miesto savivaldybės iniciatyva nuo 2020 metų rudens penkiuose Šiaulių lopšeliuose-darželiuose pradeda veikti STEAM centrai. Naujos erdvės vaikų ugdymui  įkurtos lopšeliuose-darželiuose „Berželis“, „Drugelis“, „Pasaka“, Pupų pėdas“, Žirniukas“. Centrai aprūpinti naujomis priemonėmis ir įranga, kuri plėtos vaikų matematinio, gamtos pažinimo, inžinerijos, meninių ir konstravimo, IKT gebėjimų ugdymą. Visi minėti darželiai yra parengę programas, kurios įgyvendinamos kartu su lektoriais iš Šiaulių universiteto, bendrojo ugdymo mokytojais, neformaliojo ugdymo pedagogais, veiklas veda ir patys lopšelių-darželių pedagogai. Programose turės galimybes dalyvauti visi mažieji šiauliečiai. Vaikai tyrinės, konstruos, eksperimentuos ir kūrybiškai veiks, atliks praktines užduotis ir ugdysis problemų sprendimo, kritinio mąstymo, kūrybiškumo, mokėjimo mokytis, hipotezių kėlimo, tyrinėjimo ir kt. įgūdžius bei gebėjimus. Lopšelyje-darželyje „Pupų pėdas“ įgyvendinama programa „Draugauju su STEAM“.  Apsilankę naujoje erdvėje vaikai trykšta džiugiomis emocijomis – šitiek tyrimų ir patyrimų jų laukia! Dabar ugdytiniai turi galimybę aktyviai veikti, tyrinėti ir atrasti, matuoti, sverti, skaičiuoti, konstruoti, kūrybiškai veikti.