RIEDA RATAI RATELIUKAI

Kasmet Europoje rugsėjo 16–22 dienomis minima didžiausia tvaraus judumo kampanija pasaulyje – Europos judumo savaitė, kuria siekiama  atkreipti dėmesį į transporto keliamą žalą žmogaus sveikatai, gamtai ir visai aplinkai. Tai galimybė nors vieną dieną atsisakyti automobilio ir sumažinti oro taršą, triukšmą bei eismo intensyvumą. 2022 m. rugsėjo 22 d. prisijungėme prie respublikinės akcijos „Rieda ratai rateliukai“, kurią inicijavo Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų  asociacija  (RIUKKPA). Du linksmieji klounai ryte pasitiko be automobilių, su papuoštais paspirtukais, dviratukais, balansiniais dviratukais, vežimėliais atriedančius vaikučius ir jų tėvelius. Visus akcijos dalyvius apdovanojo medaliais. Vėliau  dalyviai sugužėjo į darželio kiemą ratuotai eisenai. Apriedėję darželį,  visi smagiai mankštinosi bei varžėsi „ratukų“ estafetėse. Šia akcija siekėme atkreipti dėmesį į alternatyvias, ekologiškas transporto priemones, skatinti sveiką gyvenimo būdą, fizinį aktyvumą.