Renginys „Saugus, kai žinau“

Rugsėjo mėnuo – saugaus eismo mėnuo. Prasidėjus naujiems mokslo metams labai svarbu vaikams priminti saugaus eismo taisykles. Nepaisant to, kad kasmet saugaus eismo užsiėmimams skiriamas didelis dėmesys, pastebima, kad rudenį vis anksčiau temstant, eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji, padaugėja. Viena iš pagrindinių priežasčių – netaisyklingai nešiojami atšvaitai arba jų nedėvėjimas. Mums svarbu išmokyti, vėliau priminti vaikams saugaus elgesio taisykles gatvėse ir keliuose, pažinti kelio ženklus, ugdyti savisaugos jausmą, skatinti, kad vaikai būtų drausmingi, atsargūs, atidūs kelyje.  Š. m. rugsėjo 20 d. „Boružėlės” ir „Meškučių” grupių ugdytiniams vyko renginys „Aš saugus, kai žinau”. Renginio metu mažiesiems dviratininkams priminėme taisykles, išvardijome būtinąją dviratininko atributiką, priminėme, kad būtina dėvėti šviesą atspindinčią liemenę, atšvaitus, šalmą. Ugdytiniai minė mįsles, iš kamštelių, akmenukų dėliojo pagalbos numerį (112), dėliones su kelio ženklais, stengėsi taisyklingai pereiti pėsčiųjų perėją vykdant mokytojos nurodymus, mėgdžiojo (policijos, gaisrinės, greitosios medicinos pagalbos automobilių) garsinius signalus. Dalyvavo estafetėje, kurioje taisyklingai dėliojo šviesoforo spalvų kamuoliukus į lankus, atliko užduotėles „Šviesoforas“. Veiklos metu sulaukėme policijos bičiulio  šuniuko Amsio ir Atšvaito. Vaikai mielai sveikinosi, fotografavosi, kartu dalyvavo estafetėse ir grojant muzikai „Mažos mašinėlės“, kartu su pareigūnu Amsiumi vaikai, laikydami rankose „vairus“, važiavo ratu. Kadangi, vaikai buvo labai aktyvūs, atsisveikindami Amsis ir Atšvaitas vaikams įteikė po atšvaitą dovanų. Ugdytiniai įgijo naujų žinių ir patyrė daug džiugių emocijų susitikę su policijos pareigūnu – šuniuku Amsiumi ir jo pagalbininku Atšvaitu.