Popierinių lėktuvėlių skrydis 2020

Kas pralenks lėktuvą šitą,
Lėktuvėlį skrajūnėlį
Brolužėlio padarytą…

Kasmet gegužės 26-ąją Jungtinėse Amerikos Valstijose švenčiama nacionalinė popierinių lėktuvėlių diena. Ją minint paprastai rengiami susibūrimai, per kuriuos dalyviai iš popieriaus lanksto lėktuvėlius ir leidžia juos į orą. Šiaulių lopšelis-darželis „Pupų pėdas“  jau antrą pavasarį pakvietė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogus, ugdytinius ir jų tėvelius dalyvauti respublikiniame projekte „Popierinių lėktuvėlių diena“. Šio projekto tikslas – vaikų fizinio aktyvumo skatinimas, džiugių emocijų suteikimas panaudojant netradicines priemones – popierinius lėktuvėlius. Šiais metais pedagogai ir tėveliai galėjo lėktuvėlius skraidinti daugiau nei dvi savaites pasirinkdami sau patinkančią dieną. Dalyviai iš 39 Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų paleido savo popierinius lėktuvėlius į orą darželiuose su pedagogais arba namuose su tėveliais. Vieni juos gamino ir dekoravo namuose, kiti mokėsi lankstyti lėktuvėlius darželyje su auklėtojomis. Mūsų lopšelio-darželio „Ančiukų“grupės vaikai su pedagoge skraidino savo lėktuvėlius per grupės langus!  Taip pat šio projekto metu darželiuose buvo įgyvendintos ir STEAM veiklos. Labai džiaugiamės, kad ir šiais metais prie mūsų projekto prisijungė Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos jungtinių specialiųjų lavinamųjų klasių mokiniai ir jų mokytojos. Kai kuriuose darželiuose žaidimai su lėktuvėliais tęsėsi visą savaitę. Džiugios emocijos ir šypsenos vaikų veiduose išliko ilgai.