„Obuoliai, obuoliukai !“

Visą dieną lig pat ryto, obuoliukai krito krito…. Taip, obuoliai krenta kaip lapai rudenį, tik ne taip tyliai ir ne taip lengvai. Tas bubsėjimas labai smagus. Tai lyg rudenio laiškas – aš jau atėjau !
Ankstyvą pirmadienio rytą lopšelyje-darželyje „Pupų pėdas“ kvepėjo ir karaliavo obuoliai ! Steam veiklos metu „Boružėlės“ grupės ugdytiniai tyrinėjo obuolio sandarą, aptarė obuolio savybes, obuolius svėrė, skaičiavo sėklytes, dėliojo nuo mažiausio iki didžiausio, atliko sudėties ir atimties veiksmus panaudodami obuoliukus, ragavo. Minė mįsles, klausėsi pasakos „Obuoliukai su megztukais“. Žiūrėjo animacinį filmuką „Obuolių maišas“, tyrinėjo obuolį kitaip. Jie atliko bandymą ir stebėjo, kaip obuolys keičiasi skirtingomis sąlygomis (vandenyje, acte, aliejuje, coco coloje ir tuščioje stiklinėje) ir padarė išvadas, kad pakito jų išvaizda (patamsėjo, suminkštėjo, susitraukė ir t. t. ). Vaikai atliko meninius darbelius su obuolio puselėmis, naudojo štampavimo techniką. Ugdytiniai džiaugėsi savo ir draugo atliktais darbeliais.
Kartu su vaikais nutarėme išsikepti obuolių, juos pagardinome cukraus pudra. Vaikai pastebėjo kaip pakinta iškepto obuolio išvaizda. Jis susitraukė, paliko mažesnis, pasikeitė jo spalva.
Obuolys yra tikras vitaminų lobis ir nuo seno laikomas sveikatos šaltiniu ! Su vaikais nutarėme, kad obuolius valgyti reikia, nes jie valo organizmą, suteikia energijos. Tai puiki profilaktinė priemonė nuo daugelio ligų. Valgyti obuolius reikia, jei norite turėti stiprius ir sveikus dantukus.
Už skanius obuolius  nuoširdžiai dėkojame „Boružėlės“ grupės tėveliams.😉