Išvyka į Vilniaus Universiteto Šiaulių akademijos STEAM centrą

Š. m. rugsėjo 23 d. „Boružėlės“ gr. ugdytiniai lankėsi Vilniaus Universiteto Šiaulių akademijos STEAM centre pažintinėje edukacijoje su bandymų demonstracijomis „Paslaptingas elektros pasaulis“. Edukacijos tikslai: supažindinti ugdytinius su paslaptingu elektros pasauliu, mokytis įelektrinti kūnus, praktiškai išbandyti įelektrinimo reiškinius, aptarti kokie kūnai įsielektrina ir kodėl, suprasti, kad įelektrinti kūnai pasižymi traukos/stūmos savybėmis. Dar senovėje buvo pastebėta, kad gintaras patrintas į vilną traukia smulkius daiktus. Vėliau buvo atrasta, kad daiktus gali traukti ne tik gintaras, bet ir stiklas, deimantas ir kitos medžiagos. Šią savybę mokslininkai pavadino elektrine. Kūnai, kurie gali pritraukti prie savęs kitus kūnus, vadinami įelektrintais. Veiklos metu vaikai mokėsi įelektrinti kūnus, praktiškai išbandė įelektrinimo reiškinius, atskyrė pipirus nuo druskos. Išmoko magiškai nukreipti vandens srovę ir sukūrė „gyvatėlių“ šokį. Taip pat išbandė interaktyvią šokių sistemą, šokdami lavino greitą reakciją, pusiausvyrą, dėmesį. Sužinojo, kad trinant kūnus, jie įsielektrina. Suprato, kad įelektrinti kūnai pasižymi traukos/stūmos savybe. Mažieji mokslininkai grįžo į darželį pasisėmę naujų žinių ir gerų emocijų.