Edukacinė išvyka „Duonelės kepimas“

Gražų trečiadienio rytmetį „Boružėlės“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtojomis vyko į Žaliūkių malūnininko sodybą edukacijai „Duonos kepimas“. Žaliūkių malūnininko sodyba – etnokultūros, tradicinių papročių, edukacinės veiklos ir pramogų erdvė, supama šiuolaikinio miesto. Sodyboje 2011 m. atkurta malūnininko troba. Turėjome galimybė apžiūrėti restauruotą vienintelį Šiauliuose išlikusį XIX a. antrosios pusės Lietuvos tradicinės medinės architektūros statinį su autentiška grūdų malimo įranga – Žaliūkių vėjo malūną. Žaliūkių malūnininko sodyboje visus metus netrūksta turiningų veiklų. Sakoma, jog duonos skonis – tai gyvenimo skonis. Vaikus maloniai priėmė šventiškai nusiteikusi gaspadinė. Edukacinio užsiėmimo metu kepėme kvapnią, natūraliai subrandintą, ruginę duonelę. Susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies, ugdytiniai išgirdo pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinojo valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, kiekvienas pasidarė ir kepė savąjį duonos kepalėlį ir, žinoma, ragavo duonelę, užteptą sviestu ir pabarstytą maltais linų sėmenimis. Visi grįžome į darželį pilni įspūdžių ir gerų emocijų.

Šiaulių lopšelis-darželis „Pupų pėdas“
Darbo laikas: 7.00–19.00 val.
Įstaigos tipas – ikimokyklinio ugdymo mokykla
Ugdomoji kalba – lietuvių

Teisinė forma – biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Dainų g. 88, LT-78270 Šiauliai
Įm. k. 190528621
Tel. (8 41) 552 724, 552 796
El. p. pupupedas@splius.lt

2021 © Šiaulių l-d „Pupų pėdas“
Versija neįgaliesiems